Зміст
По-друге, ця робота надає можливості для навчання та розвитку. Технології швидко змінюються, і девопс-спеціалісти часто знаходяться на передньому краї цих змін. Крім того, вміння постійно навчатися є важливим у світі технологій, який постійно розвивається і змінюється. Ці тенденції підкреслюють необхідність для українських програмістів постійно вчитися та адаптуватися, щоб залишатися актуальними в Вакансія Middle+ DevOps Engineer швидко змінюваному ІТ-ландшафті.
Коли російський наступ на Донбасі може призупинитися: відповідь експерта
Будь-який сьогоднішній процес може стати кращим завтра, але при цьому вкрай важливо правильно визначати пріоритети. Знання хоча б однієї з зазначених у карті мов обов’язкове. Звичайно, DevOps інженеру не треба мати рівень Senior у області розробки. І обрана мова програмування теж не має критичного значення.
Які навички потрібні DevOps-інженеру?
Будь-який DevOps-інженер повинен мати хороший досвід роботи з будь-яким із таких інструментів. DevOps – це поєднання команд розробки та команд експлуатації для створення бізнесу з використанням традиційних методів розробки програмного забезпечення. Давайте подивимося, як DevOps допомагає доставці програмних продуктів. У підході DevOps закладене вміння слухати й чути. Будь-які процеси повинні відбуватися з певною метою, тому потрібно вміти чути стейкхолдерів, команди — і пропонувати для них цінність. Станом на середину 2023 року DevOps інженери в Україні входять до трійки спеціалістів з найвищою зарплатою.
Міф 2: Девопс-спеціаліст повинен знати все
Наприклад, фахівці з розробки на Java та Python зазвичай заробляють більше, ніж програмісти на PHP чи Ruby. Високі заробітні плати також мають фахівці з нових та популярних технологій, таких як React, Angular, Node.js, а також з роботи з хмарними сервісами (AWS, Azure). Продовжуємо рубрику «Що має знати Senior» і цього разу поговоримо про обов’язки DevOps Engineer. За даними DOU, медіана зарплат для DevOps Engineer з досвідом понад п’ять років і рівнем англійської від Upper-Intermediate у грудні 2023 року становила $6000 після податків.
Побудова мікросервісної архітектури
Це спойлер з чергового опитування щодо зарплат ІТ-спеціалістів, яке провели на DOU. Основна ціль DevOps – це поліпшення співпраці й автоматизації, а не заміна інших ролей або методологій. Середня зарплата в категорії «IT, комп’ютери, інтернет» в Україні — грн. Це медіана заробітних плат за даними з вакансій, розміщених на Work.ua в цій категорії за останні 3 місяці. Діапазон, що містить медіану, виділено на графіку. Хіба що для дуже невеликого відсотка інженерів.
Ми підготували спеціальний глосарій найбільш популярних професій в галузі ІТ. Засновниця та організаторка українського професійного дегустаційного конкурсу ділиться з AIN п’ятьма правилами успішного крафтового виробника. Спеціалістів з кібербезпеки навчають у Львівській Політехніці, ЛНУ ім. Ну дійсно, до чого тут Україна до українців на українському ресурсі. Думаю ви просто не сткиались з проектами у яких проблема не в спецах, менеджерах, грошах — а в іншому.
Як пройти інтерв’ю на Middle+ DevOps Engineer: про що запитують та на що звертають увагу
Або Infrastructure Engineer, який займається тільки налаштуванням серверів та середовищ і не співпрацює напряму з розробниками чи замовниками. Коли команди розробки та експлуатації є нероздільними розрізненими структурами, це подовжує життєві цикли розробки через відсутність зв’язку та співпраці між двома командами. Об’єднавши ці два підходи, ми зможемо скоротити цикли розробки програмного забезпечення. DevOps повинен заохочувати культуру колаборації та відкритих процесів у компанії. Це може бути складно, адже деякі організації звикли “ховати” процеси одних команд від інших. Але такий патерн несумісний як з Agile, так і з DevOps.
Щоби більше розуміти, хто є хто, ТСН.ua спільно з IT Prospect Європейської Бізнес Асоціації підготували спеціальний глосарій найбільш популярних професій у галузі ІТ. Усі зарплати вказано в доларах США (за курсом міжбанку), «чистими» (після сплати податків). Щоби бути хорошим девопсом, треба в першу чергу бути кваліфікованим програмістом. Івана Франка на програмах Комп’ютерні науки та Програмна інженерія.
- Уявімо, що ІТ-галузь – це будівельна компанія.
- Користь програмного продукту не у його технологіях, а у тому, які проблеми він вирішує — і legacy це те, що має доведену можливість вирішувати проблеми, замість того, щоб створювати нові.
- Основна ціль DevOps – це поліпшення співпраці й автоматизації, а не заміна інших ролей або методологій.
- Заповніть, якщо ви не проти, щоб ми могли зв’язатись у випадку потреби.
- Тому методику DevOps запровадили в якості «з’єднувального елементу» між двома командами задля покращення результату та підвищення швидкості процесів.
- Тож треба освоїти інструменти GitLab, Jenkins, GitHub actions або подібні.
➕ Також не можу не відзначити тісну кооперацію між командами розробників, тестувальників та інших учасників розробки програмного продукту. Це дає можливість заглибитися в проєкт і, як результат, пришвидшити його вихід на ринок. ➕ Під час роботи DevOps-інженером ти стикаєшся з великою кількістю різноманітних завдань, які часто не схожі одне на одне. Завдяки цьому ця професія і після багатьох років залишається цікавою. Насамперед варто зазначити, що першопочатково DevOps — це не посада, а назва методології (скорочення від development + operations).
Дійсно, в компанії бракує або ресурсів чи клепок, щоб це переписати на новий стек. DevOps-інженери забезпечують швидшу та надійнішу розробку програмного забезпечення, доставлення, покращення якості та задоволеність клієнтів. Відповідно, попит на фахівців у всьому світі лише зростатиме. І коли я вступив до Львівського державного університету фізичної культури (так, я фізрук 😀), я вже жив із думкою, що після закінчення піду працювати системним адміністратором.
Середня зарплата програмістів у Києві може бути на 20-30% вищою, ніж в інших містах країни. Junior Developer у Києві заробляє в середньому $800-$1300, Middle Developer — $1700-$2700, Senior Developer — $3500-$6000. При такому підході Україна скоро зможе забути про нормальні проекти. Тому що спеціалісти, які міркують саме такою логікою не ростуть і, відповідно, не можуть рухати прогрес.
Суть методології – забезпечення ефективної взаємодії розробників та кінцевих користувачів продукту, а також оптимізація процесів життєвого циклу софту. Часто зустрічаються позиції начебто DevOps-інженера, але насправді це підтримка вже готового продукту або доробляння і виправлення багів за кимось. Таке часто трапляється, коли компанія розробила продукт зі своїми інженерами, а, менш важливий функціонал віддає доробляти в країни, де менша вартість роботи, щоб заощадити кошти. ➖ Основний мінус — це неповноцінні проєкти, які покривають тільки один чи два аспекти DevOps. Наприклад, CI (процес збирання та тестування коду) та його реліз, коли інженер відповідальний лише за доставку результатів збирання та перевірку, чи все відбулося успішно.
Девопс-спеціалісти повинні мати досвід роботи з системами контролю версій, такими як Git, і досвід розробки скриптів і коду часто в таких мовах програмування, як Python або Ruby. Досвід роботи з системами віртуалізації та контейнеризації, такими як Docker або Kubernetes, також важливий. Типовий робочий день девопс-спеціаліста може значно відрізнятися залежно від конкретного проєкту або організації, але деякі основні елементи часто залишаються однаковими. День може розпочатися з перевірки електронної пошти та повідомлень у системах спілкування команди, таких як Slack, щоб ознайомитися з будь-якими важливими оновленнями або проблемами. Full-stack розробники володіють навичками як у Front-end, так і в Back-end розробці, що робить їх універсальними фахівцями. Середня зарплата Full-stack Developer в Україні становить від $2000 до $4500 на місяць.
Можна сказати, що це той, хто трансформує слова та бажання клієнта в модель продукту, яку можна реалізувати, враховуючи можливості та ресурси компанії. Має бути висококласним спеціалістом, який знається на багатьох технологіях, щоб вміти обрати найоптимальнішу. У середньому такому спеціалісту в Україні платять 5000 доларів на місяць. Team Lead – це керівник команди розробників, тобто він поєднує в собі функції менеджера та розробника. Головне завдання тімліда – зробити так, щоб його команда видавала якомога кращі результати, сприяти розвитку своїх підлеглих, мотивувати їх і слідкувати за вирішенням бізнес-завдань клієнта.
Працювати потрібно, як правило, в офісі, але є й дистанційні варіанти. Компанії передбачають системи бонусів, щоб утримати та мотивувати DevOps-інженера. Також існують спеціалізовані ресурси для IT-вакансій, наприклад Stack Overflow Jobs, Dice, GitHub Jobs, а також місцеві ресурси та сайти роботи, такі як Rabota.ua, Djinni або DOU.ua. Деякі компанії публікують вакансії безпосередньо на своїх вебсайтах, тож варто перевірити сайти компаній, які вас цікавлять. Однак професія девопс-спеціаліста має і свої недоліки. Робота може бути стресовою, особливо коли виникають проблеми з інфраструктурою або коли треба впровадити важливі зміни в короткі строки.
Дещо більші вони в продуктових компаніях (медіана — $250) і в компаніях на 1000 співробітників ($235). Медіанний розмір нерегулярного бонуса за гарні показники роботи становить $463. Бонуси найчастіше дають продуктові компанії (їх отримують 30% фахівців, які там працюють), а також великі компанії з більш ніж 1000 співробітників (28%). Зарплати DevOps/SRE практично не відрізняються в Києві та Львові. Медіанна зарплата в Києві — $3700, у Львові — $3600. Найбільше отримують фахівці, які тимчасово виїхали за кордон, — $5150.
Наступна важлива навичка, якою повинен володіти інженер DevOps, – це чесність. Ми знаємо, що DevOps – це культура, відмінна від традиційної культури розробки програмного забезпечення. Тому ви маєте бути чесними та щирими в тому, на що ви здатні.
Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/